Planéty roku 2014

Nadchádzajúci rok 2014 bude veľmi pestrí a môžte v ňom očakávať v rovnakej miere Šťastenu ako aj skúšku nervov. Ak patríte medzi tých, ktorí potrebujú aspoň jedným očkom vedieť čo ich čaká, tak ponúkam náhľad na dôležité planéty, ktoré v tomto roku zamiešajú kolesom osudu… nech ste narodení v ktoromkoľvek znamení, budem rada, ak vám môj horoskop pomôže počas celého roka.

JUPITER – planéta šťastia  a priazne osudu.

V tomto roku bude mať rozhodujúci vplyv na všetky znamenia  JUPITER , ktorý prechádza znamením Raka a to až do septembra 2014 – najdlhšie zo všetkých planét v tomto roku. Jupiter ja planéta šťasteny a priazne osudu a znamenia, ktorých sa jeho vplyv bude týkať budú mať hviezdy naklonené. Ku každej planéte sa priblíži na obdobie približne jedného roka. Vplyv Jupitera je veľmi silný – ukončuje ťažké životné cykly, starosti a trápenia. Prináša aj znovuzrodenie, obnovu energie, nový lepší začiatok a to na dobu 12 rokov. Šťastlivci, ktorých sa tento rok Jupiter dotkne budú môcť harmonizovať hlavne veci, ktoré ich trápili v rodine, vzťahoch s blízkymi, súkromí, vyriešia sa spory a nepochopenie s deťmi a nastane pre nich obdobie rodinnej a životnej pohody.

V roku 2014 najviac bude Jupiter ochraňovať najmä RAKOV / do septembra/  – teda nič neodkladajte, snažte sa urobiť všetko čo chcete skúsiť urobiť, dokonca vám bude Jupiter pomáhať aj v riskantných krokoch, ktoré si teraz môžete dovoliť urobiť.

Priaznivú situáciu budú mať aj ŠKORPIÓNI a RYBY, ale na pokojnejšie a harmonické obdobie sa môžu tešiť BÝCI a PANNY.

Naopak , na pozore sa musia mať BARANI, VÁHY a KOZOROŽCI – tieto znamenia by sa mali v tomto období vyhýbať rozhodovaniam a ovplyvňovaniam situácie z pozície moci a sily, nepodceňovať výstrahy a upozornenia na nebezpečenstvo, v súkromí aj práci nepreceňovať svoje sily.

Po presune Jupitera do znamenia  LEVA  /v októbri /nastáva najlepšie obdobie pre týchto šťastlivcov, upokoja sa ich rozkolísané vzťahy a financie, znova budú mať pocit sily a energie, budú kreatívni a znova budú mať chuť niečo tvoriť a vytvárať.

Priaznivé obdobie nastáva aj pre STRELCOV, VÁHY, BLÍŽENCOV a konečne sa dostanú do rovnováhy aj BARANI.

Pozor si musia začať dávať BÝCI, ŠKORPIÓNI a VODNÁRI – pre tých bude dôležitá opatrnosť vo všetkom, najmä nič neriskovať. Určite si musia dávať pozor na unáhlené rozhodnutia.

Ostatné znamenia – RACI, KOZOROŽCI, RYBY a PANNY – budú mimo vplyvu planéty.

SATURN – planéta sebapoznania a ,,Božie mlyny“.

Saturn v Škorpiónovi

Ako druhá planéta v tomto roku bude planéta SATURN – je to planéta disciplíny, práce na sebe, sebapoznania a prísnosti. Znameniam ktorých sa dotkne a bude na nich vplývať nastaví  zrkadlo pravdy – ak ste na sebe pracovali, budete za svoju snahu a disciplínu odmenení, ak ste sa doteraz vyhýbali svedomitej práci – tak nebudete spokojní so svojou realitou, pretože vám vystaví účet a zaplatíte za svoje chyby. Saturn svojou mocou napomáha všetkým, ktorí vedia pracovať na sebe a disciplína im nie je cudzia.

Vplyv Saturnu budú pociťovať najmä ŠKORPIÓNI – pre nich začína obdobie životných skúšok.  Nastáva im čas ,,upratovania v živote“ – tomto období sa budú musieť rozhodovať medzi zmysluplnou prácou a ničnerobením, budú sa zbavovať nekvalitných vecí a vzťahov vo svojom živote. Všetko, čo v ich živote hralo nevýznamnú úlohu a neposúvalo ich to vpred, z ich života odíde do minulosti. V tomto roku môžu zadaní očakávať silnú skúšku vzťahu, ak je ich vzťah kvalitný tak to bude cesta k uzatvoreniu manželstva. V starších vzťahoch sa vplyv Saturnu prejaví nutnou zmenou, aby sa znova začal niekam posúvať a nestagnoval – zmena bude ozdravením. Pomôže tiež zbaviť sa zlozvykov.

V pozore sa budú mať LEVY – počas vplyvu Saturnu si budú musieť svoje šťastie vybojovať a úspech nebude zadarmo, hoci Levy sú známi ako deti šťastia. Toto obdobie ich donúti prekonávať ich vrodenú pohodlnosť a ak to bude nutné, budú musieť vo svojom živote urobiť aj radikálnu zmenu, aby sa im ľahšie dýchalo. Bude sa to týkať hlavne vzťahov, ktoré im nič neprinášajú a dokonca im môžu škodiť.

Saturn ako Božie mlyny bude pracovať pre znamenia RAKA a RÝB a priaznivo bude vplývať aj na situácie KOZOROŽCA a PANNY.

Pozor však musia dávať VODNÁRI, LEVY a BÝCI  – donúti ich zabojovať o svoje šťastie vo všetkých podobách. Pre nich bude dôležité začať svoje problémy riešiť lebo sú len dôsledkom ich predošlých chýb a zlých rozhodnutí. Saturn je planéta uvedomenia si chýb, lebo nastavuje zrkadlo našich predošlých rozhodnutí a ak si dokážu uvedomiť a priznať si chybu, dokážu svoje problémy riešiť a úspešne zdolať. Pripraví situácie, ktoré donútia nastoliť poriadok do života a to nekompromisne.

Ostatné znamenia – BARANI, BLÍŽENCI a VÁHY – budú mimo vplyvu planéty.

 URÁN – planéta búrlivých zmien a reforiem životných postojov.

URÁN a tranzit v znamením Barana.

Planéta URÁN je známa hlavne ako predzvesť reforiem a dramatických zmien a nebude svojej povesti dlžný ani v tomto roku, kedy prechádza znamením Barana a tam môžete od neho očakávať aj rýchlosť, akou z meny budú prebiehať a bude plný silných a dramatických situácii. Na dobu troch rokov očakávajte teda čokoľvek prevratné, môžu to byť aj otrasy a dookola nastane nepokojné a nestabilné obdobie. Je to ale potrebná zmena, aby mohlo nasledovať očistenie a reforma pre ľudstvo a jeho život.

Veľmi pozitívne bude táto konštalácia vplývať na znamenie LEVA, ten môže očakávať zmeny do budúcna, aj keď to bude znamenať prudkú zmenu v živote, ale Levy sú ľudia aktívny a zmeny im nerobia problém. Skôr sa im to nebude páčiť z hľadiska ich pohodlnosti.

Dobre sa to odzrkadlí aj na živote STRELCA, VODNÁRA a BLÍŽENCOV.

Naopak v napätí a nepokojnej atmosfére sa môžu ocitnúť RACI a KOZOROŽCI, ale tých bude ochraňovať Jupiter a Saturn. Kozorožci však pozor na prvú polovicu roka na veľké nebezpečenstvo a nepodceňovať varovné signály, ktoré im budú predchádzať.

Varovanie však prichádza pre znamenie VÁH – planéta Urán je pre vás signálom nečakanej komplikácie alebo problému, ktorá vás bude chcieť donútiť zmeniť život. Ak sa bude dať, skúste sa vyhnúť tejto zmene.

Ostatné znamenia – BÝK, PANNA, ŠKORPIÓN  a RYBY – budú mimo vplyvu planéty.

NEPTÚN – planéta nadprirodzena a duchovna.

NEPTÚN a tranzit v znamení Rýb.

Táto planéta je poslom obdobia, kedy prichádza k moci nadprirodzeno jasnovidectva a starostlivosti o iných. Obdobie jeho vplyvu bude trvať nasledujúcich päť rokov.

NEPTÚN je spriaznený s ľuďmi s umeleckou dušou – je pre nich inšpiráciou, v tomto období budú umelecké duše pociťovať plodnosť mysle a zaznamenajú aj výraznejší úspech ich tvorby. Pocítite stav nadnesenosti a bohémstva. Bude podporovať jasnovidecké vnímanie, vplyv nadprirodzených javov a nastáva čas starostlivosti o iných.

Rok 2014 bude pozitívny najmä v konštalácii s Jupiterom a Saturnom pre umelcov a pre všetkých, ktorí potrebujú zlepšovať rodinné vzťahy a partnerské vzťahy, pomôže zažehnať problémy s tým súvisiace.

Pozor však na odvrátenú stranu Neptúna – strata zmyslu pre realitu, prehnaný idealizmus a u slabších pováh sa prejaví tendencia úniku pred problémami. Tieto zhoršenia stavov budú sprevádzané požívaním alkoholu a ,,posilovanie“ vplyvom drog.

Pozitívny vplyv bude mať Neptún pre znamenie RAKA, ŠKORPIÓNA, KOZOROŽCA a BÝKA, RYBY. Tieto znamenia duchovne porastú a v tomto období sa budú aj vzdelávať.

Ohrozené budú znamenia BLÍŽENCOV, STRELCA a PANNY. Mali by sa snažiť vždy reálne vidieť svoje možnosti, aby svoje sny nezveličovali a aby nepodliehali falošným ilúziám. Z hľadiska financií si musia zvážiť dlhodobé pôžičky, ak je to možné, radšej sa im vyhnúť. V partnerskom živote nastanú problémy a to dlhodobejšie, ktoré ich potrápia a preveria silu ich vzťahu.

Ostatné znamenia – VODNÁR, BARANI, LEV a VÁHY – budú mimo vplyvu planéty.

PLUTO – planéta tajomna a premeny osobnosti.

PLUTO v znamení Kozorožca.

PLUTO je známym ,,strašiakom“ v astrológii, pretože vie potrápiť dušu aj telo, človek nadobúda dojem, že už sa nič v ich živote nezmení k lepšiemu. Aj jeho dlhodobý sedemročný vplyv nepridáva na optimizme. Ale v astrológii platí, že všetko má dve strany ako minca – tak ako vás donúti siahnuť na dno svojich možností a síl vašej duše, tak vstanete z popola ako bájny Fénix omnoho silnejší a vaša duša zažije reinkarnáciu a naberie nový smer.

Pozitívne sa vplyv Pluta prejaví na tvorivosti, pri realizácii svojich snov duchovne porastiete a zosilniete. Aj keď sa vám postará o ťažké chvíle, urobí z vás iného človeka. V tomto období očakávajte aj rozhodnutia na životných križovatkách, osudové stretnutia a osudové lásky.

Tranzit Pluta v KOZOROŽCOVI silne zapôsobí – bude vzbudzovať dojem, že vám ubúda energia a nič sa vám už nedarí zlepšiť, aj keď budete robiť aj nemožné. Ale je to nástup zmien a to od základu a vo všetkom. Táto premena je nutná na to, aby ste do budúcna zmenili postoj k sebe samým a stali sa úspešnými. Môžete očakávať aj bolestivé premeny v partnerských a rodinných vzťahoch. Ak žijete v nestabilnom vzťahu, rozchod bude len otázka času. Do doby 5 až 7 rokov nastanú zmeny všade, môžu však byť aj silné a potrápia. Dramatickejšie zmeny pocítia aj RACI, VÁHY a BARANI – zmeny v živote však povedú k vášmu vyššiemu JA, porastiete na duchovnej sile a budete stabilnejší vo všetkom, čo vás ešte v živote postretne.

Miernejší priebeh životných zmien môžu očakávať BÝCI, PANNY, ŠKORPIÓNI a RYBY.

Ostatné znamenia – VODNÁR, BLÍŽENCI, LEV a STRELEC – budú mimo vplyvu planéty.