Domáce liečenie ušnými a telovými sviečkami

Terapia ušnými a telovými sviečkami je stará viac ako 3500 rokov a poznali už starodávne kultúry všetkých kontinentov – Tibeťania, Číňania, Egypťania či Indiáni. Do Európy sa dostala prostredníctvom obchodníkov z Východu spolu s rôznymi koreninami a bylinkami.

Ľudstvo si už odpradávna takto pomáha liečiť bolestivé stavy a ochorenia rôznych orgánov, zápaly a bolesti chrbtice. Vo východnej kultúre sa táto metóda používa aj na uvoľnenie blokád na energetických tokoch tela – meridiánoch. Ak sa vytvorí blokácia  /prekážka/ na energetickom toku tela, začne sa prejavovať bolesťou a zhoršením zdravia nejakého orgánu. Telové a ušné sviečky ho pomáhajú odstrániť.

Ale aj v dnešnej uponáhľanej dobe sviečka pomáha uvoľňovať stres a pocit napätia v každodennom živote, ktorú najčastejšie pociťujeme ako bolesť alebo tlak v hlave, neschopnosť ,,vypnúť“.

Ušné sviečky

používame pri ochoreniach horných dýchacích ciest /nosné a čelné dutiny, hrdlo, uzliny/, pomáhajú harmonizovať prostredie vo vnútornom prostredí ucha, zaľahnutie, hučanie a tlak

Telové sviečky

používame pri rôznych ochoreniach, uvoľňujú blokády celého tela, stimulujú čistenie lymfatického systému. Uvoľňujú boľavé a stuhnuté miesta na chrbte a svalstve, prinášajú úľavu od bolesti, pomáhajú pri odstraňovaní zápalových procesov v tele, pomáhajú pri bolestiach brucha a ich použitie na tele je veľmi rozmanité a účinné.

Čakrové sviečky

dokázateľne priaznivo ovplyvňujú zdeformovaný bioenergetický systém. Uvoľňujú stres, očisťujú, revitalizujú a  harmonizujú energiu tela, čistia od negatívnych energií rôzneho pôvodu.

Špeciálne sviečky

majú veľkosť čakrových sviečok, aby sa zvýšil a predĺžil účinok na organizmus, môžu byť posilnené kresbami rôznych filozofických a náboženských symbolov, obsahujú rôzne extrakty liečivých bylín a olejov.

Anjelské sviečky 

sú vyrábané v spolupráci s anjelskou terapiou, kombinujú sa spolu s čakrovými sviečka

Správne používanie sviečky ako aj praktické ukážky použitia ušných a telových sviečok sa môžete naučiť na kurze

KURZ DOMÁCE LIEČENIE UŠNÝMI A TELOVÝMI SVIEČKAMI.

Aktuálny termín kurzu býva dostupný na webovej stránke alebo sa môžete informovať mailom.

Na výrobu sviečok sa používajú výlučne prírodné materiály – tkanina, vosk, propolis a éterické oleje z výťažkami liečivých bylín.

Sviečky sa vyrábajú vo viacerých farbách a vôňach, čím sa ich účinok na organizmus rozširuje – využívajú sa tým priaznivé účinky koloroterapie a aromaterapie.

UPOZORNENIE: Použitie sviečky nenahradí lekársku liečbu, poradenstvo!

Aplikácia sviečok na akupunktúrne body sa neodporúča laikom alebo osobám nepoznajúcim indikácie a kontraindikácie jednotlivých akupunktúrnych bodov.