Relax podľa znamenia

Každý rok tá istá otázka… kam ideme na dovolenku ?  tak sa nechajte inšpirovať, kam by ste si mali ísť oddýchnuť, aby vaše telo aj myseľ zrelaxovali naplno.

Kozorožec

Dostať na dovolenku vášho Kozorožca bude ťažká úloha, pretože jeho relaxom je určite práca. Má rád ak sa veci vyvíjajú a ak vidia výsledok ich práce čo najskôr. Ak je jeho práca tvorivá, tak sa z neho stáva workoholik. A preto je nutné, aby relaxoval poriadne ďaleko od práce. Telefón mu dajte len ako prevenciu, potrebuje vedieť, že je všetko v práci v poriadku.
Dobrou voľbou bude miesto s pekným výhľadom na hory a skaly. Je to vášnivý cestovateľ a dovolenka pri mori by pomohla zregenerovať jeho chrbticu a nohy. Plávanie a prechádzky po pláži budú aj lekciou z romantiky.

Vodnár

Váš partner neustále ,,pracuje hlavou“ a potrebuje vedieť a byť zorientovaný vo všetkom okolitom svete – preto potrebuje relaxovať na mieste s veľkým priestorom. Určite by ste ho mali zobrať na dovolenku do krajiny s kopcami alebo s rozľahlými pobrežiami, kde by mu panoráma ponúkla nekonečný výhľad. Je to dobrodruh a nedotknutá príroda by bola skutočným dobrodružstvom s nezabudnuteľnými zážitkami. Vodnár však nie je veľkým cestovateľom, lebo je  náročný na pohodlie. Ale ak to bude zaujímavé miesto a s ochutnávkou kvalitných a gurmánskych jedál, tak je ochotný trochu upustiť aj od svojho pohodlia. Ako jedna z možností je aj návšteva miesta ako je vesmírne centrum.

Ryba

Pre vašu Rybku nájdite miesto na pokojnej pláži a určite s výhľadom na morskú hladinu. Pre Rybu nie je nič lepšie a upokojujúcejšie ako je mať namočený ,,chvost“ – nohy vo vode. Dovolenka sa stane dokonalou a môžete ju spestriť kurzom potápania. Načerpať energiu pomôžu romantické prechádzky po plážach, prípadne aj v miestach , kde je pobrežie a skalnaté útesy, vo vnútrozemí jazerá a dravé rieky.

Baran

Dovolenka s Baranom by mala byť hlavne na miestach zaujímavých svojou rozmanitosťou – mestá aj vidiek. Je veľmi dôležité, aby ste už toho vášho Barana trochu spoznali, lebo sú dva druhy – jedna skupina miluje slnko, a tá druhá sa mu vyhýba, jedna skupina je za miesta s modernejším prostredím a komfortom, tá druhá zase vidiek ako zo starých filmov – na samote. Je dôležité, aby ste si mohli na niekoľko hodín sadnúť a vychutnávať atmosféru miesta jeho pozorovaním. Potom pravdepodobne namierite do obchodov na nákupy, alebo strávite romantický večer pri ohníku pod hviezdami.

Býk

Býk je veľmi vďačný za akýkoľvek dovolenkový pobyt, hlavné je, že je to miesto, ktoré prináša pokoj, je plné zelene a vône kvetov. Býk bude nadšený, ak strávite dovolenku v kruhu rodiny, alebo sa vyberiete na dovolenku s priateľmi.  Býk vie tráviť čas aj pri mori, ale potom by bolo vhodné zvoliť dovolenku s nejakým programom na vyplnenie času a pobavenie s priateľmi.

Blíženci

Dovolenka a relax si starostlivo plánuje a vždy by to malo byť veľkomesto alebo staré mestá s históriou, najlepšie v kopcovitom kraji. Málokedy sa dá nahovoriť na neplánovanú dovolenku a určite to nebude niekde , kde nebude nič na spoznávanie a objavovanie. Relax trávi tradične na pláži, kde sa môže vyvaľovať a sledovať oblohu. Ak je v starom meste, tak tam musí byť veľa pamiatok, aby mal čo Blíženec ,,pobehať“. Ale priam dokonale príťažlivo naňho pôsobí mesto a v ňom veľa obchodov a reštaurácií, aby bolo o čom hovoriť s priateľmi.

Rak

Miestom na relax a naberanie nových síl pre Raka je pravdepodobne na voľných priestranstvách pri vode alebo na brehu mora. Vodu bytostne potrebuje a rád sa pohybuje v jej blízkosti. Bude si dosýta vychutnávať pokoj, čľapkanie a leňošenie na brehu akejkoľvek vody – či je to jazero, potok alebo more. Je však veľmi nedôverčivý voči novým jedlám a chutiam, preto sa radšej pohybuje na známych miestach, ktoré ulahodia aj jeho stravovacím návykom.

Lev

Pre vášho Leva bude ideálna dovolenka tam, kde sa nachádzajú veľké priestranstvá, miluje aj pohľad na hory, lesy a nekonečné údolia. Dobre sa cíti všade kde bude cítiť slnečné lúče. Pri jeho pôžitkárstve je ideálne chodiť na dovolenku aj dva krát do roka. Hlavne to musí to byť luxusná dovolenka s full servisom a službami. A to bude dosť drahé a na vysokej úrovni, môže to byť kdekoľvek, aj drahý dobrodružný výlet by ulahodil očakávaniam. Lev určite nevynechá možnosť oddychovať pri mori.

Panna

Panna miluje romantické pobyty – najlepšie sa cíti v malebných dedinkách a miestach, kde je cítiť históriu, kde je možné vychutnať si všetko jednoduché a krásne. Miluje upravené zelene, parky a záhrady. Svoje baterky dobíja v miestach, kde nemyslí na prácu a vypustí z hlavy všetky svoje starosti. Neskôr sa začne nudiť a preto navštívite zaujímavé miesta v okolí.

Váhy

Svoju Váhu na dovolenku na miesta kde je obrovský priestor zaliaty slnkom a vetrom vo vlasoch. Je pre nich nepodstatné či je to vidiek alebo morské pobrežie, či je to mesto alebo dedinka v kopcoch. Pri dovolenke v meste bude vyhľadávať miestach na zábavu v obľúbených baroch a reštauráciách. Ubytovanie potrebuje na úrovni – určite ocení luxusný hotel so všetkým komfortom a obsluhou, ktorý požaduje. Na dovolenkách sa rád prechádza a rád nadväzuje nové známosti, preto plánujte program v miestach, kde je veľa ľudí.

Škorpión

Škorpión potrebuje načerpať silu v miestach pri mori s horúcou klímou a vysokou vlhkosťou Nijako sa mu nebude pozdávať polihovanie na pláži. Škorpión je veľmi aktívni a preto pre neho bude pôžitkom a regeneráciou plavba po mori s možnosťou poznávania zaujímavých miest. Najradšej každý deň v inom meste. Škorpióny majú radi extrémy, preto nebuďte prekvapení, ak sa na dovolenku vyberú na púšť. Určite do programu dovolenky zahrňte aj nejaké adrenalínové športy alebo nejakú malú dobrodružnú cestu.

Strelec

Darček pre Strelca, ktorý ho poteší môže byť výrazné netradičné Pre svoj relax si Strelec vyberá miesta, ktoré sa podobajú na farmu, nesmú tam chýbať polia a kopce. Vyhľadáva aj relax strávený na pustatine alebo samote uprostred veľkých priestranstiev. Na dovolenku ho môžete zobrať aj na šialené a netradičné miesta – splavovanie dravej rieky alebo zdolanie nejakej hory. Ak patrí ten váš Strelec medzi pokojnejších, tak vie si vychutnať aj dovolenku v športovom letovisku – hrať golf, jazdiť na koni alebo surfovať, možno vyskúša aj zoskok s padákom.