DUCHOVNÁ ENERGIA

Pochopenie energie

Všetko, čo existuje, má základné energie, ktoré tieto formy existencie – či už je to človek, zviera, rastlina, kameň, planéta alebo univerzum – podporujú a udržujú. Všetko hmotné ( aj človek ) sa skladá z atómov, ktorých pohybom vzniká elektromagnetická energia. Naša planéta Zem, otáčajúc sa okolo svojej osi, produkuje neobyčajne silnú energiu, ktorá vyžaruje zo stredu planéty smerom von a je súčasťou všetkého, čo je na Zemi. Je vedecky dokázané, že aj z vesmíru dopadajú na našu planétu obrovské kvantá energie, ktorá ovplyvňuje všetky javy a deje na našej planéte asi 7x viac než energia zemská. Existujú tiež silové dráhy elektromagnetickej energie, ktoré križujú Zem a tam, kde sa pretínajú, vzniká miesto s veľmi silnou energiou.
Nebojte sa slova „ENERGIA“! Otvorte vaše brány vnímania a nebojte sa energie hľadať, cítíť, akceptovať a pracovať s nimi. Sú našou súčasťou a čím rýchlejšie ich pochopíme a akceptujeme, tým rýchlejšie môžeme duchovne rásť, rozvíjať sa, zbavovať sa strachu a liečiť sa.
Miesta stretu týchto dvoch síl – alebo energetické centrá – sa nachádzajú tiež v telách zvierat a ľudí. Každý máme 7 hlavných energetických centier umiestnených v stredovej línii pozdĺž chrbtice, ktorým hovoríme „čakry“.

Prijať predstavu, že sme energetické bytosti, môže byť dosť ťažké a mätúce, zvlášť, keď ste sami žiadne vlastné energetické pole nezaznamenali. Väčšina z nás na to proste nie je vybavená. Nikto nás nenaučil, ako ho rozpoznať a porozumieť mu. Naša kultúra je zameraná veľmi materialisticky a uznáva najmä to, čo je hmotné. Žiť však ako bytosti, ktoré svoju energiu a dušu nechávajú ležať ľadom, by nám však stačiť nemalo.
Určite každý z vás už niekedy vlastnú energiu a intuíciu vnímal. Len si spomeňte, koľkokrát ste zareagovali určitým spôsobom a pričítali ste to „šiestemu zmyslu“, koľkokrát ste stretli ľudí, u ktorých ste mali pocit, že vám energiu uberajú alebo vás priamo nabíjajú, čo máme na mysli, keď povieme, že to medzi nami „zaiskrilo“ atď. To je práve tá energia. Energia, ktorú sa musíme naučiť rozpoznať a ovládnuť.
Ak totiž bude zdravá vaša energia, bude zdravé nielen vaše telo, ale i váš život. Zistíte, kto a čo ste a čo chcete od života, a nájdete cestu, ako to dosiahnuť

AURA  – je neviditeľná energia, ktorá obklopuje každé živé telo, či už je to telo človeka, zvieraťa, ale aj  stromu či kameňa, čokoľvek okolo seba zahliadnete. Je súčasťou živých buniek alebo častíc a odzrkadľuje jemnú životnú energiu. Liečitelia ju považujú skôr za pokračovanie vlastného tela a nie za niečo, čo ho len obklopuje. Má rôznu hrúbku a vyžaruje rôzne farby, ktoré sa menia v závislosti so zdravotným a psychickým stavom tela, jeho duševným rozpoložením a stupňom duchovného vývoja.

Súčasťou aury je astrálne a éterické telo.

ASTRÁLNE TELO – astrálny dvojník – je emocionálnym telom a úplne obklopuje telo fyzické. Jogíni veria, že v ňom sídli duša.

ÉTERICKÉ TELO – obklopuje telo fyzické a dodáva telu energiu. V ňom sídli vedomie, ktoré sa niekedy môže oddeliť od fyzického tela a pohybovať aj mimo neho.

V prípade, že vás zaujala táto tématika a radi by ste sa o nej dozvedeli viac, odporúčame vám zúčastniť sa najprv školenia „Čakrová Meditácia – Cesta k sebe“, kde sa naučíte tieto energie vnímať a zároveň zrevitalizujete svoj organizmus.

 

Naučíte sa tiež ako správne meditovať, spoznáte veľa zaujímavých ľudí a ich životné príbehy a zároveň sa môžete bližšie spoznať aj so samotnými lektormi.

Ak máte záujem o výklad vašej duchovnej mriežky, poradenstvo, liečbu resp. osobnú konzultáciu neváhajte ma kontaktovať na uvedené tel. čísla v spodnej časti webovej stránky.

Autor: Slavka Peško