PLUTO

Vládne znameniu  ŠKORPIÓN    

/jeho energia skrýva v sebe tajuplnosť a je zdrojom podsvetnej sily. Je spoluvládca Škorpióna a výrazne ovplyvňuje ľudí v podobe renovácií v životoch a myslení./

PLUTO – meno dostal po vládcovi podsvetia a pripisujeme mu tajuplnosť a moc podsvetia. Je symbolom ríše tieňov, zážitkov po smrti a znovuzrodenia.

V novodobej astronómii priniesla existencia Pluta rozpory či je alebo nie je plnohodnotná planéta slnečnej sústavy alebo len nebeské teleso. Bolo objavené ako posledné a dodnes je spochybňované ako planéta.

Astrológii má svoje nezastupiteľné miesto a predstavuje prírodné zákonitosti a procesy, ktoré sprevádzajú všetky živé bytosti – narodenie a smrť – transformácia energie, ktorá mení formu ale nezaniká. Vplýva na človeka len miernymi energiami, ale jeho pôsobenie trvá dlhšie obdobie.

V Astroenergetike je vládcom PRÍRODNÝCH ZÁKONOV a TRANSFORMAČNÝCH PROCESOV SMRTI A ZNOVUZRODENIA  –  v horoskope prináša viac negatívne vplyvy, pretože otvára silné ,,tabu“ témy ako smrť, prežitie, zákazy a príkazy, spravodlivosť na dlhodobejšie procesy. Je podstatou zmeny energie a transformácie do inej novej podoby, je zdrojom vnútornej energie, ktorou meníme seba aj život.

Predstavuje základné prírodné pudy, najtemnejšie zákutie duše a najskrytejšie vlastnosti, ktoré sa prejavia len za určitých podmienok. Podporuje introspekciu svojho JA. Pod jeho vplyvom sa ponoríme do hĺbky vlastného JA – svojej identity. Môžete cítiť zmätok z pohľadu na seba a môžeme mať problém vyrovnať sa s tým, prijať samých seba – kto sme a aký zmysel života máme. Konfrontuje nás  s vlastným ,,tieňom duše“ – najhlbšie a najtemnejšie stránky osobnosti. Môže to mať aj zničujúce účinky. Počas vplyvu jeho energie dostávame do života ,,pokušenia“ – ťažké veci na zvládnutie, kedy sa môžeme dostať na hranu zákona a zradiť svoju morálku – seba samého. Najlepšie je zamestnávať sa niečím užitočným a pozitívnym, aby sme sa vyhli jeho ,,pokušeniam“.

Pre ľudské spoločnosti znamená vedenie zvnútra, vyjadruje generačné vzťahy a vládnúce sily spoločnosti.

Jeho úlohou je prinášať so sebou zmeny, ktoré majú hlboký charakter a nútia ľudstvo prehodnocovať svoje doterajšie hlboké presvedčenia. Stavia ich do úplne iného svetla, ako boli vnímané a zaužívané.

Usmerňuje procesy podvedomia, ktoré keď sa dostanú do prevahy môžu vyústiť do zúrivosti alebo násilia./v dejinách sa spája s profesionálnou kriminalitou, hĺbkovou psychológiou a komunizmom./

Osoby s energiou PLUTA disponujú vrodeným darom ovplyvňovať okolie:

  • Ľudia v znamení Pluta sa často venujú všetkému, čo je tajuplné a temné. Venujú sa mágii a okultizmu, mystickým vedám a liečbe psychiky.
  • Alebo sa plne oddajú svojmu vednému odboru a výskumu.
  • Ich práca je ovplyvnená tajuplnosťou a dokážu byť v nej zarytý a tvrdohlavý. Výsledkom je vždy reforma a renovácia, ako ich najvyšší cieľ.

RETROGRÁDNE PLUTO – frekvencia 1 x ročne /na obdobie cca 5 mesiacov/

V prenesenom alebo psychologickom význame prináša retrográdne Pluto deštrukciu a zničujúcu silu – vytvára blokácie a nepochopiteľné situácie, ktoré vás vyvedú z rovnováhy, nebudete vedieť ako ich zvládnuť. Odložte svoje ambiciózne ciele, netrvajte a nelipnite na ničom. 

Čo robiť a nerobiť ?

Ak počas roka nastúpi aj obdobie pôsobenia retrográdneho Pluta, môže sa stať, že ak je niečo na začiatku negatívne a ťažké, ukáže sa to ako príležitosť vyťažiť pre seba maximum. Môžete pretvoriť všetko, čo vnímate ako nepríjemné a negatívne, pomôže vám to v živote postúpiť ďalej. Aj ťažká choroba dokáže pretransformovať vaše myslenie a prístup k životu. Uvedomujete si hodnoty života a ich hierarchiu dôležitosti. Môže to byť komplikované obdobie, lebo prežívate životnú transformáciu. Môžete mať potrebu pretrhnúť emočné putá s ľuďmi, ktorí vám už do života neprinášajú rovnováhu a radosť. Je príležitosťou na  ,,upratovanie života“ pre všetkých. Podstatné je, aby ste tieto zmeny robili s rozvahou a pomaly, vedeli analyzovať následky a zodpovednosť za svoje konanie, pretože výsledok bude súvisieť s emóciami a vzťahmi. Dostávate impulz ukončiť niečo dôležité doteraz, čo vám už neprináša uspokojenie ani radosť.

Prežívanie môže znamenať pocit ako vnútorný boj so sebou samým. Po skončení energie retrográdneho Pluta je potrebné počítať s tým, že zanecháte niečo, čo sa už nevráti.

Negatíva a varovania:

● pozor, aby ste okolo seba a v sebe nevytvárali neporiadok

● Nebojte sa nových vecí, ktoré budete musiež zvládnuť, budú vaším silným prínosom pre budúcnosť.

● Neľutujte pozitívnych zmien, ak ste museli za to obetovať niečo zo starých istôt.

● Nefixujte sa na veci, ktoré boli a nevedeli ste ich zmeniť

● Neuzatvárajte sa do seba, necíťte sa previnilo, že túžite po životnej zmene

Pozitíva a energetická podpora:

● čo už v živote nechcete, vzdajte sa toho a urobte si v sebe poriadok, ktorý sa prejaví aj v živote.

● Očistite okolo seba všetko od starých energií – svoj domov, dušu, telo, vzťahy, myslenie… Čistenie má fyzickú aj duševnú rovinu a je to najvhodnejšie obdobie využiť darov retrográdneho Pluta.  

● Ak vás čaká v niečom istý koniec, uvedomte si, že to naozaj musíte nechať odísť do minulosti, bude sa vám kráčať životom ľahšie. Na smútok, ľútosť alebo aj radosť nie je priestor – nezmeníte to. Nech to znie surovo a kruto, takto funguje energia retrográdneho Pluta…

● Ukončenie nejakej životnej veci prinesie aj ťažkosti a nedorozumenie, ktoré budete musieť prekonať a prežiť. Nebojte sa, je to len doznievanie procesu.

● Aj keď to znie divne – je to správna cesta, povedie cez náročné obdobie, potrebujete odhodlanie bojovnosť, silu a zvládnutie emočného boja so sebou samým.

Autor: Slavka Peško