Vírusová infekcia HERPES SIMPLEX (HSV)

Pozná to veľa ľudí – na perách boľavé pálenie a objavia sa pľuzgieriky so skaleným obsahom, začervenanie, opuch a niekedy drobné prasklinky. Trvá to 7 – 14 dní, niekedy sa objavia aj zväčšené uzliny. Najčastejšie postihnuté miesto na tvári sú pery úst, ale objavujú sa aj v dutine úst, nos a očné spojivky. (V tom horšom prípade aj genitálie a sedacia časť tela.)

Herpes postihuje najčastejšie mladých ľudí – deti a dospievajúcich.

HERPES je ochorenie spôsobené vírusom a prenáša sa ako každý vírus kontaktom – slinami, dotykom tela o postihnuté miesto na koži alebo aj tým, že v dôsledku nepozornosti alebo zlej hygieny sa napijete po infikovanej osobe z jedného pohára. Po nainfikovaní sa do tela sa usídli v nervovom systéme a čaká na vhodné podmienky, aby sa prejavil v plnej paráde. Spustenie samotného prejavu vírusu v tele má dva druhy dôvodov – psychický a fyzický. Psychický – ak ste prežili silný stres alebo ste vyčerpaní a vtedy obranyschopnosť tela prudko klesá. Fyzický – podráždenie tela UV žiarením, prechodený zápal a nádcha, stav chrípky, oslabenie imunity z dôvodu inej choroby. ( onkologický pacienti po chemoterapii a rádioterapii, po transplantácii orgánu, po liečbe kortikoidmi, po imunosupresívnej liečbe, HIV pozitívny.) Niekedy sa herpes objaví pri zmene hormonálnej činnosti alebo zmene prostredia.

Tento nepríjemný vírus je ťažko odstrániteľný, skôr jeho liečba spočíva v jeho ,, uspatí“ alebo riadenej kontrole, ako chcete.

Najčastejšie sa HERPES prejaví pri oslabení imunity a to je u každého človeka individuálne. Inkubačná doba od nakazenia po prejav na koži je 2-20 dní – zväčša je to týždeň. Klasická medicína pozná len tlmenie vzniknutého nepríjemného prejavu a zabránenie prenosu pomocou náplastí a aplikáciou lokálnych antivirotík. Určite je dobré počas tejto doby zvýšiť príjem vitamínu B1 a B12, vitamínu C. Ak sa infekcia prenesie na očné spojivky, určite je potrebné zamerať sa aj na skryté zápaly v tele.

Z hľadiska alternatívnej liečby na ,,uspatie“ herpesu môžem poradiť nasledovné:

je potrebné zamerať sa na spôsob posilnenia imunity u postihnutého človeka, zistiť zdravotný stav tela a jednotlivých orgánov, ktoré obnovenie imunity môžu ovplyvniť
a tam je dôležitý dátum narodenia – z toho určiť pre telo najprijateľnejší spôsob, lebo každý človek má iné slabé miesta v zdraví iný spôsob reakcie na vyvolanie impulzu na uzdravenie.
Je potrebné sa zamerať aj na zablokovanie v oblasti krčnej a sakrálnej chrbtice –
Každý z nás je jedinečný aj tu platí, že na každého platí niečo iné.

Moje skúsenosti s liečbou herpesu sú pomerne úspešné, samozrejme že mladší pacienti reagujú rýchlejšie ako starší ľudia. Liečba spočíva najmä vo vyčistení BIOFLÓRY tenkého čreva, odstránené škodlivých baktérii a posilnenie odvádzania toxínov z tela. Ak sa podarí postupne odstrániť spúšťač na úrovni psychiky – napr. naučiť sa pracovať so stresom, naučiť sa zaťažovať telo a podobne, tak sa tento vírus dostane pod riadenú kontrolu a recidíva jeho prejavu sa zníži na minimum.

Liečenie HERPESU nie je krátkodobá záležitosť a čas v tomto prípade určuje telo samo, ale zbaviť sa takejto ,,ozdoby „ na tvári určite stojí za zamyslenie.

Autor: Slavka Peško